Cukrzyca a edukacja i sprawdzone źródła wiedzy

Jak wiecie edukuje w cukrzycy, robię to tez tutaj żeby docierać do Was i jak największego grona osob, potrzebujących czerpać wiedze (wiedzę, a nie plotki ploteczki o święconej wodzie z kiszonek, która obniza poziom cukru). Tylko.. skąd brać wiedzę? Skąd wiedzieć, że jest ona z dobrego, sprawdzonego źródła? Bo czytając informacje w internecie, tak naprawdę nie wiemy na co trafimy i na kogo. Jakie źródła będą powielane, a sama widzę, jak potrafi działać dezinformacja, szczególnie u osób ze szczątkową wiedzą, np. tuż po diagnozie, szukających różnych rozwiązań w cukrzycy. I w takiej sytuacji wystarczy nagłówek „Jestem specjalistą w swojej dziedzinie. Pomogę wyleczyć Ciebie/ Twoje dziecko z cukrzycy”. Nie klikniesz? Klikniesz, bo podświadomie tego chcesz. A później okazuje się, że cukrzycy typu 1 nie da się wyleczyć, a dziecko które chciałeś uzdrowić zakwasiło się na tyle, że ledwo uszło z życiem. Mocne? Może trochę. Ale prawdziwe.

Wiedza medyczna ma być oparta na EBM, czyli na faktach, dowodach naukowych. Weryfikacji dokonuje już na szczęście @polskie towarzystwo mediów medycznych.

Taką wiedzę możecie uzyskać z wiarygodnych, polecanych źródeł: Księgarni PZWL – czyli Wydawnictwa Lekarskiego, które jest największym i najstarszym wydawnictwem medycznym w Polsce. Wydawnictwo przekazuje wszystkim najbardziej wartościową literaturę medyczną, a na jej dorobek wydawniczy zapracował cały zespół pokoleń wybitnych autorów i wydawców, dzięki którym do tej pory ukazało się ponad 14 tys. Tytułów w łącznym nakładzie ponad 300 mln egzemplarzy. Robi wrażenie, prawda? Renoma i prestiż Wydawnictwa pozwalają na pracę z najlepszymi polskimi lekarzami, naukowcami, autorami i tłumaczami, a także współprace światowe. Wydawnictwo PZWL jest prekursorem, wyznaczającym standardy dla branży wydawnictw medycznych.

Jeśli macie ochotę przy zamówieniach wrzucajcie sobie kod: diabetmed, otrzymacie zniżkę w postaci 25% (nawet na książki będące już w promocyjnej cenie). Oferta trwa do końca marca, więc pospieszcie się! 🙂

 

Pozdrawiam

Wiola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *