Moja przygoda z Dexcom G6

Opowiem Wam dzisiaj o cukrzycy od strony sprzętowej, ponieważ miałam w ostatnim czasie przyjemność testować na sobie system CGM, jakim jest Dexcom G6. Zdaję sobie sprawę, że część z Was o nim słyszała, niektórzy z niego korzystają, ale na pewno są tutaj również osoby, które dopiero zapoznają się z całym światem technologii diabetologicznych, ułatwiających niesamowicie życie. CGM z pewnością takim jest.

Może część z Was wie – pisałam o tym kiedyś na swoim koncie na Instagramie, że stosowałam dotychczas system CGM Medtronica, kiedyś również Libre, ale szczerze powiedziawszy, gdy coś mi nie pasuje i niespełnia moich oczekiwań szukam lepszych rozwiązań. Na tę chwilę, po pierwszych testach muszę przyznać, że Dexcom G6 sprawdził się u mnie bez zarzutu. Cukry pokrywały się z pomiarami na glukometrze, więc przestałam je dublować i sprawdzałam je wyłącznie na Dexcomie. To w sumie pierwszy system, dzięki któremu przestałam kontrolować tak często cukier glukometrem. Moje palce naprawdę odpoczęły. Bardzo podoba mi się, że wyniki są przesyłane na telefon oraz sparowany zegarek, to niesamowicie ułatwia ciągłą kontrolę i wgląd w jakimkolwiek miejscu się znajdziecie-szkoła, randka czy chociażby zakupy. Dzięki ciągłej kontroli po raz pierwszy zobaczyłam jak bardzo źle mój organizm znosi nadmiar słodyczy – akurat testy wypadały na czas Mikołajek. To natychmiast zmieniło moje myślenie i podejście do słodyczy 😀 Mogłam również wprowadzić kilka realnych, potrzebnych zmian, dzięki którym przestałam mieć spadki cukru w nocy, których nie byłam świadoma. Włączyłam funkcję przekazywania informacji partnerowi, co uważam, że jest bardzo pomocne. Myślę, że sprawdzi się szczególnie u dzieci, które chcą pobawić się z rówieśnikami i z pewną swobodą, a jednocześnie rodzice mogą być spokojni, widząc poziom cukru na swoim telefonie. Poziom cukru jest wyświetlany razem z trendami, czyli wskazówką dla użytkownika, czy cukier jest stabilny czy może tendencja jest rosnąca lub spadająca. Alarm o obniżającym poziomie glukozy włącza się zanim dojdzie do hipoglikemii, więc jesteśmy w stanie zareagować szybciej i jej zapobiec. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest godny polecenia, dla osób w każdym wieku.

Ale komu najbardziej poleciłabym go ja?

Przede wszystkim dzieciom – mały, wygodny, posiada połączenie z telefonem dziecka i rodzica.

Idealny dla kobiet w ciąży i dla planujących ciąże – motywuje i ułatwia kontrolę glikemii.

 

Kontrola glikemii przed 24 godziny, z pomiarem cukru co 5 minut daje ogromną wiedzę na temat naszej cukrzycy i pozwala wdrażać odpowiednie leczenie. Dokładność z jaką dokonuje pomiarów – nie ma żaden dotychczas wypuszczony na rynek system CGM.

Masz jakiekolwiek pytania? Pisz śmiało. Postaram się odpowiedzieć na każde 🙂

Pozdrawiam Was ciepło i życzę samych dobrych cukrów 🙂

Diabetmed

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *