Bioniczna Rewolucja! Opowieść o powstawaniu trzustki 3D – aukcja charytatywna

AUKCJA CHARYTATYWNA & WYSTAWA PLENEROWA

Naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki po raz kolejny postanowili w nietypowy sposób pozyskać fundusze na prowadzenie przełomowych badań naukowych. 2 lata po wydrukowaniu pierwszego na świecie prototypu bionicznej trzustki zapraszają na II aukcję charytatywną niezwykłych zdjęć spod mikroskopu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na fazę kliniczną badań i stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej.

Już po raz drugi Dom Aukcyjny Art in House poprowadzi nietypową aukcję charytatywną, podczas której będzie można wylicytować artystyczne zdjęcia mikroskopowe wykonane w laboratorium Fundacji podczas prac nad 3D bioniczną trzustką. Każde kolejne zdjęcie to fragment historii. Historii o ludziach z pasją, którzy chcą odkrywać “białe plamy” na mapie nauki, a dzięki temu ratować zdrowie i życie milionów – opowiada dr hab. med. Michał Wszoła – Przewodniczący Rady Naukowej Fundacji. W trakcie prac w laboratorium wykonano kilkadziesiąt niezwykłych, artystycznych zdjęć mikroskopowych. Uchwycone na nich elementy ludzkiego organizmu zachwycają bogactwem form, struktur i kolorów. Kompozycja fotografii nadaje im formę obrazów i przywołuje skojarzenia z szeroką gamą stylów malarskich i artystycznych. Przychodzą na myśl dzieła dadaistów, symbolistów, surrealistów, ekspresjonistów, twórców tej miary co Jackson Pollock, Vincent van Gogh czy Edvard Munch.

Zapowiedzią II aukcji charytatywnej jest wystawa plenerowa w Łazienkach Królewskich, gdzie do końca maja można obejrzeć zdjęcia spod mikroskopu i przenieść się w świat fascynującej opowieści o powstawaniu 3D bionicznej trzustki – innowacyjnej terapii leczenia cukrzycy typu I. Wybór miejsca ich prezentacji nie jest przypadkowy, bowiem Łazienki Królewskie to harmonijne połączenie natury, sztuki i wiedzy inżynieryjnej.

Prezentowane na wystawie obrazy będą przedmiotem II aukcji charytatywnej „Bioniczna rewolucja”, z której dochód zostanie przeznaczony budowę Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznej. Multidyscyplinarne Centrum umożliwi nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych.

 

II aukcja charytatywna „Bioniczna rewolucja” odbędzie się online, 27 maja 2021r. o godz. 19.30 na platformie aukcyjnej onebid.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i wzięcia udziału w licytacji!

 

Partnerem wystawy jest Muzeum Łazienki Królewskie

Współorganizatorem aukcji charytatywnej jest Dom Aukcyjny Art In House

 

Więcej na:

www.bionicznarewolucja.pl

  • II Aukcja Charytatywna, 27 maja o godz. 19.30 online, na platformie aukcyjnej onebid.pl
  • Wystawa w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie, u zbiegu ul. Agrykola
    i Al. Chińskiej 1-31 maja 2021 r.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/146400867465761?active_tab=about

Więcej informacji o aukcji: https://bionicznerewolucje.pl/index.html

Link bezpośrednio do aukcji: https://onebid.pl/pl/auction/-/2308

Tegoroczną edycję aukcji wspiera WOŚP! Zobacz jak wspiera Naszą Fundację Jurek Owsiak!

https://fundacjabirn.pl/2021/05/20/jurek-owsiak-i-wosp-wspieraja-ii-aukcje-bioniczna-rewolucja/

Video zapraszające na aukcję, od dr. hab. med. Michała Wszoły, pomysłodawcy bionicznej trzustki jest zarówno na Facebook:

https://www.facebook.com/216130471779310/videos/747832585887698

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=A1_7F6Q9ZK8

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *